| saluttpu123 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa scap de ea..Nu pot inghiti pastile puteti sa imi zice cum fac sa le pot inghiti nu vrea pisate sau altele vreau sa le inghit si nu pot.pur si simplu ma opreste ceva nu stiu ce trebuie facut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei_Daniel_1997_X4d8 a răspuns:

aceeasi problema o am si eu dar am descoperit ca daca le tai in 2 jumatati egale, poti sa le inghiti. Deci taie-le in 2 jumatati egale.

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Le dizolvi in apa, sau ceai cu zahar, sau lamaie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da nu e nevoie sa te chinui... poti sa le pisezi ca e aceeasi treaba

| XDeDeX a răspuns:

Pai nu trebuie nimic facit pur si simplu te gandesti ca inghiti bomboane daca nici asa nu merge atunci le faci praf (piseazale) pentru ca alta solutie eu nu vad am si eu o cunostina si la fel face. O zi buna happy

| zitiala a răspuns:

Incearca sa o inghiti cu apa minerala sa i-ati un tub din ala...de care au cei cu astm.

| saluttpu123 explică:

V-as da funda la toti insa nu pot oricum toate raspunsurile voastre mi-au fost de ajutor! O seara buna!

| Mcmcristi a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema ca tine când eram mai mic,iar eu puneam pastila respectiva in branza,piure,etc., sau dupa ce terminam de mâncat puneam intr-o lingura gem si bagam si pastila in interior, in asa fel inghiteam tot fără sa se simtă pic de gust de pastile, din contra, ma mai indulceam... Funda? big grin

| Emyysool a răspuns:

Si eu am aceeași problemă ca și tine! Nici eu nu știu cum să le înghit, de obicei le pisez, și tot își fac efectul, ori le dau cu forța pe gît :v happy