| anonim_4396 a întrebat:

am pneumonie si trebuie sa inghit un pumn de pastile. dar eu nu pot sa inghit pastile de fel! si ma chinui, ma chinui... dar nu merge! crying le sfarm, le fac praf, le pun intr-o lingurita cu apa si abia apoi le inghit. dar au gust rau sad. cum as putea sa fac sa le inghit? caci vreau sa scap de boala. FUNDITA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e bine sa le sfarami, peste jumatate din efectul antibioticelor se pierde asa. Daca nu poti inghiti pastile (si sunt oameni care nu pot in mod real), trebuie neaparat sa faci tratament injectabil.

| Cella a răspuns:

E nasol asa... ia un cutit tai.o in doua e mai usor s un pahar plin plin cu apa o pui in gurita, bei multa multa apa nu te gandi ca ai o pastila si vezi ca se duce usor dupa in timp t e obisnuiesti.
Hai ca esti fetita marebatting eyelashes