| Nicusor006 a întrebat:

Am o problema.
Sunt bâlbâit, as dori sa stiu cum as putea sa nu mai fiu si sa nu ma mai incurc când vorbesc
De ex big grinaca vb cu un prieten, vb neclar si nici nu ma intelege foarte bine si ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la un LOGOPED!
Mergi la medicul de familei si iti va da el/ea trimitere la un logoped.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exerciții cu un logoped.
Exerciții singur.

| Donsavas a răspuns:

Tratament anti anxietate de la psihiatru plus terapie la logoped

| ErnestIonuț a răspuns:

Te calmezi, te gândești inainte sa vorbesti si după dai drumu la papagal:d