| daηă a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa nu ma mai balbai? Nu ma balbai prea mult,dar daca vorbesc mult si repede, ma incurc.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Sa te controlezi. Cum? Pai exersand.
Incepi sa citesti cu voce tare, cat mai cursiv posibil, apoi in fiecare discutie pe care o ai te gandesti sa-ti pastrezi calmul si tonul neaccelerat.

| itscloudyoutside a răspuns:

Păi cam toată lumea se încurcă dacă vorbeşte mult şi repede. Încearcă pur şi simplu să eviţi lucrul ăsta, sau concentrează-te mai mult atunci când vorbeşti.

| Pufi1999 a răspuns:

Hai dana, ca si eu ma balbai desi is fruntasa (sa-i zic asa) mai ales cand trebuie sa citesc tema! :-)

| andreeaandra989 a răspuns:

Hai mai pe bune? toata lumea se balbaie cand este stresat sau isi face grii de ceva doar relaxeazate si eu ma balbai cand sunt stresata sau imi fac griji de ceva

| Regizorul a răspuns:

Vorbeste mai incet....nu are nici un rost sa te grabesti, ce.....vine trenu?happy