| TrustStyle a întrebat:

Salut TPU,
Am o programare pentru miercuri la dentist, facuta de azi pentru extractia unei masele.Maseaua asta,acum un an a fost cariata si infectata din cate imi aduc aminte,dentistul omorandu-mi nervii,si curatand pe-acolo, mi-a pus o plomba(mentionez din nou, acum un an)..plomba aia mi-a cazut, si am stat de vreo 11 luni cu maseaua asa,cu gaura in ea.
Acu vreo luna mi s-a inflamat un ganglion limfatic, am facut radiografie la acea masea si de la ea este.
Deci cand o sa ma duc a zis, ori mi-o scoate(mi-a curatat azi tot pe-acolo si mi-a pus 2 serii de antibiotice inauntru+o plomba provizorie),ori sa incerce sa o salveze daca o sa scada marimea ganglionului.
Eu nu simt nici o durere,mi-a curatat toate canalele si n-am simtit absolut nimic,pot sa am la carii pe ea ca tot nu simt.
Daca-mi face extractie, intrebarea mea este:Va durea?, si ce voi simti(am 14 ani, si mi-a mai scos acelasi dentist vreo 3 masele infectate adulte...acum vreo 3 ani!,mentionez ca e de treaba si lucreaza excelent de bine)stiu ca nu prea ma spal pe dinti, adica deloc, dar de-acu incolo o voi face..repet intrebarea..Va durea? si ce voi simti la extractie?
Dau Funda! ...Mersi anticipat
SCUZE DE CATEGORIE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca se rezolva postand la Dragoste si sex?

Răspuns utilizator avertizat