| Nightmarenf a întrebat:

Am o umflatura pe frunte mai mica, ca o moneda de 10 bani, umflatura fiind nedureroasa si mobila. Vreau sa mentionez ca am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Cel mai probabil este un lipom daca luam in calcul doar descrierea ta.Dermatologul va aprecia daca este vorba de asta sau nu si de natura lui.Trebuie sa stii ca lipoamele sunt benigne.
Poti scapa de el numai daca mergi la un dermatolog.Este mult mai bine sa o faci acum, deoarece este mai micut si nu iti va ramane o cicatrice prea mare.In timp se poate mari si atunci va fi mai inestetic, atat el cat si rezultatul interventiei chirurgicale in cazul in care medicul nu va mai avea o alta varianta la indemana.
Numai bine!

| Nightmarenf explică (pentru Floridori):

Ok multumesc, si eu cred acelasi lucru

| Floridori a răspuns (pentru Nightmarenf):

Cu mare drag! Multa sanatate!

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Poate fi un chist, ar fi bine sa vada un chirurg.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un medic, el stie cel mai bine ce problema ai ..asa daca tragem concluzii in online nu vei primii un raspuns concret. poate fii un neg. poate fi un nodul..nu stim exact cum putem sa te ajutam aici.cel mai bine adreseaza-te medicului! Sanatate si numai bine!

| Nightmarenf explică:

Edit:umflatura este de culoarea pielii si are o inaltime fff mica si am parul foarte mare si acopera umflatura