| Stefa32 a întrebat:

Salut TPU. Am pierdut acel film/ fişă dată după ce faci raza la plămâni, iar miercuri vreau sa mai fac inca un control la medicul pneumolog la care am făcut acea rază la plâmâni luna trecuta. Am fost diagnosticat cu o raceala pe partea dreapta, ceva bronsita. Oare medicul mai are diagnosticul meu exact inregistrat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Diagnosticul poate fi dar filmul nu mai exista. Ar trebui sa ai o scrisoare de la acel medic si acea scrisoare sa o fi copiat si sa o dai medicului de familie.