| BananaSuparata a întrebat:

Am probleme cu ochiul stang, cu ochiul stang nu vad prea bine si cu cel drept vad perfect. Daca merg la oftalmolog, nu vreau sa imi dea ochelari. Credeti ca se poate repara de la sine sau pot sa-mi pun lentile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se va repara de la sine, ci doar se va agrava pe zi ce trece. Poti purta lentile probabil, daca ai varsta suficienta (rareori se recomanda lentile inainte de 18-19 ani)

| Mimmiy a răspuns:

Nu se poate repara de la sine. Daca te duci la oftalmolog cu siguranta vei primi o pereche de ochelari.Asa am patit si eu acum o luna.Am fost la doctor si a zis ca am o mica ' defectiune' la ochiul stang si daca port ochelarii la TV..Net si telefon o sa fie mai bine.
Daca nu te duci o sa ai probleme mai incolo.

| lovethesky a răspuns:

Tu suferi de ambliopie sau sindromul „ochiului lenes".
Pune-l la treaba...
http://vedereperfecta.com/......entru-ochi
Vezi mai multe detalii aici.;)
Succes la ce ai de facut!

| Munnich_Madalina_1996 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa ei vitamina A, se gasesc la farmacie, pastile si sunt foarte bune eu le-am folosit deoarece imi oboseau tare ochii si acum e ok ti le recomand si tie. happy
Funda?winking