| laur_6869 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor URGENT. De ceva timp ( un an - doi ) imi miroase gura foarte urat. Vreau sa va spun ca in acelasi timp am un gust aiurea in gura. Eu ma spal pe dinti dimineata, la pranz si seara si folosesc ata dentara si apa de gura listerine plus ca ma spal cu periuta electrica. De dimineata am limba alba si am un gust ingrozitor in gura si miroase foarte urat. Vreau sa va mai spun ca scuip foarte mult deoarece se aduna saliva cu gust aiurea urat mirositoare si trebuie sa o scuip. Inca ceva, cand dreg vocea ( o data la 3-4 zile asa ) sau cand tip prea tare ( sau cant vocal tare ) din gat imi ies niste bilute albe urat mirositoare care ( miros ca plombele la sfaramare ) care in contact cu aerul prea mult timp se oxideaza ( se fac maro asa, nu ma intrebati de ce dar am lasat o biluta d-aia intr-un servetel pe biblioteca sa o duc la medic dar a doua zi era mult prea mica si era maro ) si am inteles ca se numeste CAZEUM. Intr-un timp scapasem de cazeum ca imi daduse medicul niste medicamente dar au reaparut aceste bilute. Probleme cu dintii nu am avut si nici nu am, nu am carii, ma spal pe dinti mereu plus ata dentara si plus apa listerina plus gargara cu apa de gura deci ce ar putea fi si cum scap va rog nu mai suport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Otiko a răspuns:

Ca sa nu se formeze acel cazeum. trebuie dupa fiecare masa sa faci gargara. cu orice solutie calda.
IN rest iti recomand sa faci criptolizis. cu Radiofrecventa
este o interventie usoara. se face in ambulator, fara internare, fara incizii sau alte traumatisme
Se actioneaza in fiecare cripta cu electrodul de la aparatul cu Radiofrecventa. si in acest fel pastrezi si amigdalele si scapi de eventualeel complicatii care pot sa vina daca nu faci interventia

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa ceri sfatul medicului de familie si apoi sa faci ceva investigatii.
Posibil sa ai ceva probleme cu stomacul ori ceva legat de amigdalite.
Doar medicul iti poayte zice cu exactitate ce ai.
O zi buna si
Sarbatori fericite happy

| Adry05 a răspuns:

E posibil sa fie probleme la stomac... Mergi la un medic si fa-ti niste analize.

| laur_6869 explică:

Acest cazeum se formeaza doar in amigdilite, nu si in alta parte nu?