| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare este adevarat ca daca iti tii parul legat in coada cum e la moda acum(ma refer despre barbati)risti sa ajungi la chelire din ce cauza? Totusi daca il las mai lejer si nu il tin legat zi de zi tot se poate ajunge la asta sau in timp doar daca exagerezi cu stransul si purtatul in coada zi de zi? Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca exagerezi cu stransul intr-un elastic foarte tare.

| PedoBarbie a răspuns:

Păi...
Ce?
Fetele care și-au ținut părul în coadă au chelit?

| Zaygon a răspuns:

Si eu am parul lung si il port in coada doar daca e musai, in rest il las liber si cat sunt pe acasa port cordeluta ca sa il tina pe spate.
Spre exemplu astazi l-am prins in coada doar ca am avut azi dimineata ceva de rezolvat si nu voiam sa ma deranjeze si nu am mai desfacut-o.

| Cherry94 a răspuns:

Se ajunge la chelire pentru ca intinzand parul si tinandu-l strans distrugi radacinile firelor de par. Oricum nu e o frizura foarte placuta, de ce nu incerci si altceva?