| NeedHelp1 a întrebat:

Salut TPU!

Am și eu o întrebare... știu că mai bine întreb medicul, dar vreau și eu o parere.

Am avut amigdalită, am luat antibiotic și mai aveam vreo 3 pastile rămase...
Problema este că astăzi seară am fost la o onomastica și pe lângă faptul că am uitat să iau antibioticul am mai băut și vreo 4-5 pahare de vin.

Să-l iau în continuare, este vreo problema?
Nu știu dacă contează, dar menționez că am 18 ani.

Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Nu il mai lua. Amigdalita este spre final. Si o sa treaca de la sine si fara restul de 3 pastile.