| Cipilon2 a întrebat:

am si eu o mica problema acum cateva saptamani am cazut dintr-un pom la defrisari si m-am cam zgariat pe maini si acum am cicatrice "parca m-as fi taiat pa maini" pot face ceva ca sa dispara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spalate bine cu apa si sapun apoi iti aplici iod (sau spirt in caz ca nu ai iod in casa) si in cateva zile - saptamani se va inchide rana.

| comansorin a răspuns:

NU! imi pare rau sunt semne pe viata dar daca vrei sa le faci mai putin vizibile ia vata cu spirt si freaca bine in fiecare zi si dati cu crema de galbenele (asta trebuia sa fcai imediat dupa ce ai cazut!
FUNDA?