| ebra8000 a întrebat:

Am si eu o problema de 2-3 luni si rog seriozitate maxima, mi-a aparut pe penis o eczema rosie care din cand in cand face si o posghita alba dar care cade dupa un timp mancarimile sunt foarte mici si rare. Stiti cumva ce este si cum se poate trata? Dau FUNDA multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un doctor stie mai bine. Nu crezi?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru stabilirea/confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!