| Mih_Mihai_2000 a întrebat:

am si eu o problema de sanatate.De ceva timp ma dor foarte tare amigdalele si plus de asta sau si umflat am mers la doctor si mi-au spus ca am "otita" dar nu stiu cum sa va spun ca dimineata cand ma trezesc ma trezesc si cu o durere foarte tare si nu stiu cum sa o calmez ma puteti ajuta adica ma doare foarte tare. Va rog ajutati-ma dau funda PS; Am 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca ai ai fost la medic si ai primit si un diagnostic, inseamna ca ti-a fost recomandat si un tratament, nu?
Urmeaza tratamentul, ori daca nu ai primit tratament, consulta un alt medic...
O zi buna si multa sanatate happy

| Ωmega a răspuns (pentru caramela):

Cand 2 oameni iti spun acelasi lucru direct sau voalat, te duci la culcarehee hee

| Ωmega a răspuns:

Mergi la medic din nou pentru o examinare amanuntita iar medicul in functie de ce ai cu amigdalele exact, iti va stabili tratamentul si/sau iti va spune ce anume se intampla. Daca intr-adevar ai otita trebuie sa urmezi tratament adecvat iar acesta ti-l poate da doar medicul.
Succes si insanatosire grabnica.

| Mih_Mihai_2000 explică (pentru Ωmega):

Dar nu ai idee ceva sa ma calmeze cat mai rapid cand ma doare ce imi poti recomanda?