| carlutza1001 a întrebat:

URGENTA! Am fost racita si acum am facut o otita urata. pana dimineata nu am ce sa fac si vreau sa spun ca urechea dreapta ma doare extrem de tare. ce sa fac ca sa scap de durere? va rog ajutati-ma, nu stiu cum o sa rezist pana dimineata!

Răspuns Câştigător
| Krista_2861 a răspuns:

Carpa cu apa fierbinte langa pat tot tio pui la ureche pana adormi

3 răspunsuri:
| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Fi atenta exact asa am patit si eu de fapt ai sinuzita e puroi in frunte puneti apa oxigenata sau otocalm tea tras curentul foarte grav si eu acum iau medicamente sau daca nu trebuie sa fac punctie exact acum o luna eram si eu ca tine daca vrei mai multe informatii lovely_smile101010@yahoo.com e adresa mea de mess

| Raluca7761 a răspuns:

Pune ulei cald...

| Laurentiu12_6045 a răspuns:

Si eu am in momentul asta otita este foarte simplu eu iau antibiotic(augumentin) care distruge microbii din puroaie si o sa te doara pe parcus dar eu iau pastile "nurofen" 1 la 3-4 ore nu iti pot face rau pentru ca sunt slabe dar ajuta foarte mult nu te mai doare deloc eu le i-au la culcare ca sa dorm bine