| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.Mi s-a deslipit brecketul de la apratul dentar dupa care am fost si mi l-a lipit.Cand am ajuns acasa am observat ca se misca si se misca ff rau..Se poate sa il fii lipit aiurea sau l-a lasat mai lejer? Imi este frica sa nu-l inghit...
Va rog frumos sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Danielllle a răspuns:

Poate nu l-a prins bine.nu ai cum sa-l inghiti ca doar e prins de un arc pe care il stringi cind te duci la stomatolog. Daca iti cade iti va ramine atirnat de arcul cela.Incearca sa nu-l prea misti sau maninca in alta parte sa nu-ti ti se dezlipeasca.Si daca totusi ai ceva dubii mai bine viziteaza stomatologul.