| LoWGuY a întrebat:

Salut, TPU!
Am strungareata si as dori sa imi pun niste fatete dentare!
Imi puteti spune mai multe despre ele?(unde le pot pune, cat costa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu sa gasesti un cabinet e problema, ca le gasesti pe toate drumurile.
Problema e ca sunt foarte scumpe, adica o singura fateta (pentru un singur dinte) din ceramica ajunge sa coste 1000 lei. Si banuiesc ca vrei pentru mai multi dinti.
Avantajul e ca le poti tine vreo 10-15 ani.

| maddog95 a răspuns:

De preferabil la o clinica sau ii bine sa cauti un medic cu recomandari foarte bune deoarece necesita o atentie si o finete deosebita. Pretul este destul de ridicat si difera de la un cabinet la altul ...de la 200 de euro per fateta. Strungareata se poate trata si cu aparat dentar daca nu te-ar deranja estetica vreun an doi si in functie de varsta.

| sierra1 a răspuns:

Uite aici de exemplu:
https://cliniciledrleahu.ro/fatete-dentare/

| Funnytroll a răspuns:

Uno milono moo, e canderi prala tu san love?