| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Imi pot indrepta 2 incisivi care sunt strambi si putin rotiți si mai au si strungareata cu fatete dentare? Ei au plombe si unul nu mai are nerv. Plombele sunt doar pe partea care se vede, nu sunt foarte adânci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se poate dacă distanța nu e foarte mare între ei, te poate ajuta un medic protetician cu mai multe informații la o consultație.

| alina2k18 a răspuns:

Fatetele se pun pe dinti sanatosi minim 80%winking
Tu ai nevoie de coroane.
Fatetele nu modifica pozitia dintilor ci doar aspectul deci aparat dentar first.

| Design2021 a răspuns:

Pentru dinti strambi se recomanda aparatul dentar, dupa care iti poti pune fatete.

| AndreySebY123 explică (pentru Design2021):

Știu, dar nu imi doresc aparat dentar deoarece trebuie sa ma duc pe fiecare luna la control și eu nu stau în România. Și afara e foarte scump.