| TheTimeKiller a întrebat:

Am tuse "seaca" de 2 zile si merg la scoala si ma deranjeaza...in timpul orelor nu pot sa tusesc toata ora. Credeti ca e un motiv bun sa merg la cabinet? Ar trebui sa stau una-doua zile acasa ca sa imi revin? Tinand cont ca numai am teze curand si nici ore foarte importante pentru mine? Colegii mei se duc la cabinet nefiind bolnavi (inventeaza ceva, ca le e rau) le da scutire si ii trimite acasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Atunci,cumpara ce ti-am spus(drajeurile se pun sub limba parca, si lasi sa se asimileze.Eu am folosit, mai de mult timp si mi-a trecut tusea.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Du-te odata la cabinetul ala.
Poate ai si ceva nasol, care e la inceput.

| pietrean a răspuns:

O vizita la medicul de familie, nu ar fi rau sa-i faci.
Incearca si cu STODAL, granule homeopate, pe care le gasesti la farmacie, unde poti cere si parerea farmacistei.

| TheTimeKiller explică (pentru pietrean):

Medicul meu de familie e la 30 km distanta.

| pietrean a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Atunci,cumpara ce ti-am spus(drajeurile se pun sub limba parca, si lasi sa se asimileze.Eu am folosit, mai de mult timp si mi-a trecut tusea.

| ionutalex13 a răspuns:

Bea ceai de ceapa.este bun pentru tuse dar sa nu l bei asa.indulceste l putin