| bogdy20000 a întrebat:

Am zis sa intreb si aici sa vad ce pareri mai au altii.Acum 3-4 sapt,m-am "lovit" cumva de scaunul de la scoala cand m-am intors in spate, m-am lovit la un sfarc [poate suna ciudatlaughing ] Si de atunci de fiecare data cand il ating ma cam doare si se simte sub el ca o umflatura..Ati mai patit careva lucrul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Raspunsul tau aici. Durerea mamara poate avea si o alta cauza, respectiv "furtuna" hormonala din perioada de pubertate pe care o traversezi (ai 13 ani!). La baieti, aflati la varsta pubertatii, se dezvolta mici dis­curi de tesut mamar, cu sensibili­tate dureroasa crescuta, sub unul sau ambele mameloane (sfâr­curi)--- citeste despre ginecomastia fiziologica-perioada puberala :http://www.corpul-uman.com/2011/01/ginecomastia-sanii-la-barbati.html

2 răspunsuri:
| bogdy20000 explică:

Ok,multumesc de ajutor

| bogdan13513513 a răspuns:

Da trebuie sa il lasi sa
se dezumfle si sa nu l atingi si daca ti se mai întâmplă asta fără sa te povesti inseamna ca esti in crestere.