| Toxic_5027 a întrebat:

Heeihappy De vreo 2 zile mi-a aparut o umflatura pe ginigie in spate de tot adica dupa ultima masea. Prima data am crezut ca imi creste inca o masea dar acum ma doare foarte tare cand ating locul. Ati patit vreo ceva asemanator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexutsSsa96 a răspuns:

Da,sigur iti dau masele de miste. e o durere ingrozitoare, nu mai s-o atiingi si te doare pana`n suflettongue...stai linistita, ii trebuie timp doar sa iese maseaua, ca dupa aceea nu mai ai trebuie!

4 răspunsuri:
| raducmustiuc a răspuns:

Aşa se întâmplă când nu te speli pe dinţi

| adrian_6090 a răspuns:

Abcesul dentar este o infectie la baza dintelui, manifestata printr-o tumefactie (umflatura) care deformeaza regiunea in care este localizat. Tesutul care acopera portiunea inflamata - de regula stratul extern al gingiei- este rosu, congestionat si tensionat.

| lakrymotsa a răspuns:

Da fix asta am patit si eu, dar am mai multe zile de cand am si ma doare foarte tare nici nu pot sa mananc bine.Nu stiu ce medicamente sa iau.

| catapanther a răspuns:

Cred ca ai puroi. Ar fi bine sa mergi la un medic stomatolog rapid pentru ca puroiul nu va trece si daca sta mult asa se va infecta. Nu te speria, nu o sa doara daca mergi la dentist. Este cam singura cale. Funda?