| vkt a întrebat:

As avea o intrebare in eternul subiect al tigarilor. Am 15 ani, si in vara m-am apucat de tigari. Fumam cate 2-3 tigari pe zi, la un moment dat m-am lasat vreo luna, si m-am apucat iar. In total fumez 1-2 tigari in timpul saptamanii, doar cand sunt stresat, si vreo 5 tigari maxim in weekend. Acum cred ca am racit la plamani, in caz ca o sa trebuiasca sa fac raze ( sau ce se face >:" ), se va vedea ca fumez? Se va vedea nicotina in plaman? Multumesc anticipat! ( ofer fundita :] )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se vede la imagistică, dar este bine să renunți la fumat, îți distrugi atât plămânii dar și arborele bronșic.
Pa, pa.

| Thetys a răspuns:

Daca faci raze o sa se vada dar ai o posibilitate sa nu se observe ca fumezi.Trebuie sa bei mult lapte. Noroc!