| Azazello132 a întrebat:

Aseara am cazut destul de rau cu rolele si am genunchiul facut varza in sensul ca e julit destul de rau. Ce crema sau pudra imi recomandati ca sa imi mai treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LisaZafre a răspuns:

Sau folosesti Iodosept sau Baneocin. Sunt mai bune chiar si decat crema de galbenele sau orice alte unguente, deoarece acestea reduc la minim si riscul infectiei. Sper ca te-am ajutat happy pupici :* :*

5 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Pune un bandaj cu rivanol, dupa ce cureti bine zona.Astepti pana prinde coaja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baneocin! Face reclama si la TV...

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Păi ia-ţi Baneocin, dar înainte dezinfectează zona cu Apă oxigenată. apoi pune pe puţin bandaj împăturat chiar un strop de rivanol, apoi pune Baneocin, pune bandajul cu rivanol si apoi pansează-te, sau poţi lua o pudră din aia mentolată, sau şi mai bine Betadină (eu am folosit-o după ce am fost operată şi in aprox 3-4 zile s-a uscat şi aveam crustă din aceea peste ea.)
succes!

| Stephani404 a răspuns:

Sau daca chiar vrei pudra sau crema incearca Baneocin, sau daca nu, dezinfecteaza bine genunchiul cu apa oxigenata sau betadina. Betadina este foarte buna la rani deschise!
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| stefan9090 a răspuns:

Eu cand ma julesc am niste Apa Oxigenata si imi pun pe un pansament si a doua a treia zi prinde scoarta.