| Dinu_Cristian_2000 a întrebat:

Asta e prima mea intrebare aici. As vrea sa stiu cum as putea scapa de acnee. Am vazut pe internet ca pasta de dinti ajuta, dar la mine nu a functionat si nici zeama de lamaie. Ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

De ce fuge lumea de dermatologi? Ai o problema cu pielea, mergi la dermatolog, simplu. Incerci diferite tratamente si vezi care are efectul cel mai bun pe tenul tau, poate primul pe care ti-l da, poate al doilea. Dar dermatologul are cele mai mari sanse sa te scape de problemele cu tenul. Nu sfaturile de pe net.

1 răspuns:
| UtilityHelper a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog. Acesta iti va clasifica problema corespunzator si-ti va recomanda niste pastile sau un unguent.