| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor TPU! iar am racit si detest nasul infundat, nu vreau sa cumpar picaturi ca dau dependenta, asa ca as vrea sa stiu cu ce sa imi fac picaturile apa+sare+zeama de lamaie, asta folosesc dar as vrea ceva mai bun, stiu ca o data am facut cu pasta de dinti dar a inceput sa ma ussture nasul laughing, deci ce as putea incerca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru desfundarea nasului poți face inhalații pe bază de mentă!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Apa caldutza + sare grunjoasa. Fara zeama de lamaie.Toarna solutia in causul palmei si trage pe nas. Fa si gargara cu aceeasi solutie. E foarte eficienta. Cine te-a invatat tampenia cu pasta de dinti? Era cumva 1 aprilie cand ti-a fost comunicata "reteta"?

| αndï a răspuns:

Tragi o pastiluca de airwaves drops pe nas, dupa ce o pisezi sa fie ca praful de creta, da ai grija sa tragi putin putin putin de tot, atata cat sa fie cat ai pune pe unghe, ca daca tragi mai mult te ustura nasul

Răspuns utilizator avertizat
| StelistaPanaLaMoarte a răspuns:

Daca vrei fa un amestec de apa+sare si trage pe nas :d. Eu asa fac, marog o sa te usture putin si e cam naspa senzatia. Si eu sunt racita, dar nu folosesc picaturi sau din astea, il ignor si imi trece happy