| PrundarDaniel a întrebat:

astazi am patit un lucru care nu l-am mai patit nici odata. Astazi, am facut un traseu cu bicicleta foarte lung, am parcurs aproximativ 25-30 Km intr-un interval de 2 ore, iar la un moment dat am intins piciorul drept la maxim iar cand am vrut sa pedalez nu am mai putut indoii piciorul. parca nu ma lasa ceva din muschii de deasupra genunchiului... dar am batut cu pumnii in picior in zona respectiva si nu am mai avut probleme. insa intrebarea este. sa fii fost carcel sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefxn a răspuns:

La cat ai pedalat era anormal sa nu se intample ceva de genul..eu zic sa nu-l mai fortezi atat de mult totusi si nu cred ca e nimic grav..doar sa-l lasi sa se odihneasca mai ales daca te doare in caz de ai febra musculara

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Contractie a muschiului. las-o mai moale. sau macar fa pauze dese pe traseu!

| Papusika27 a răspuns:

Mama, ce traseu lung laughing. Eu la 12 faceam 60 de km ( Galati - Macin - Galati )