| Conescu_Radu_1990 a întrebat:

Salut,TPU azi am fost la dentist si mi-a,,instalat in gura,, disjunctorul si nu pot manca,bea sau mesteca pentru ca daca mananc ma inec si imi intra pe caile respiratori, sau mi se blocheaza mancarea in spatiul din cerul guri si disjunctor si daca beau apa sau orice altceva ma inec! sad va rog spuneti-mi si mie ce pot face? Ca nu mai suport am o stare de nervi si plang din cauza nervilor acestui aparat tampit ( scuzati-mi expresia) Va Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GhitaCelObraznic a răspuns:

Ai putea cauta cateva solutii pe Google sau incearca sa mananci si sa bei mai putin...si prin mai putin ma refer la cantitatea pe care o bagi in gura...