| gladiatoru5000 a întrebat:

azi am fost la spital sa imi inlature unghia de la un deget de la picior, dupa ce il las liber la aer am voie sa ma duc la fotbal sau fac mai rau? ...Si in cat timp creste inapoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Crește în câteva luni.
Unghia protejează degetul.
Dacă nu ai unghie degetul neprotejat se poate răni ușor la fotbal, de aceea este indicat să nu te duci până crește.

| anonimg a răspuns:

Durează cam 1-2 luni creșterea unghiei. Sfatul meu este să nu te duci la fotbal până la vindecare completă.

| Andrei0G a răspuns:

Nu știu în cât timp crește înapoi, dar nu cred că ar fi prea recomandat să mergi fotbal, deoarece ai putea face mai rău.
Este doar părerea mea, nu știu.