| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema la picior, la cel mai mare deget al piciorului imi creste unghia in piele, deci eu tai unghia si nu se taie pina la urma, si creste tot in continuare, si ma doare, cind joc fotbal ma dare degetul, va rog frumos ajutati-ma, ce pot face? Ajutorrr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo_7234 a răspuns:

Nu stiu daca o pedichiura poate rezolva problema,am avut si eu asa ceva si doare incredibil de mult, cel mai indicat e sa te duci la medic si sa ii spui exact care e problema, eu a trebuit sa ma operez si acum nu mai am nici o problema cu unghiile si nu a costat foarte mult aproape 400 de lei acum 2 ani! mult noroc cu astea ca sunt urate tarelaughing

4 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Poti sa te duci si la medic. si eu am avut problema asta de 2 orilaughing si prima data mi am scos singura "varful" de unghie, dar a 2 oara a treuit sa merg la medic.

| dariale a răspuns:

Daca esti din cluj ---> manastur, eu zic sa vi la mama la salon, [ mama e pedichiurista + manichiurista ] si este specializata in unghii incarnate { prb ta } sau oricare alta prb, pentru ca altfel te-ai putea infecta si poti ajunge la ceva mai grav.
Daca nu, sorry, nu stiu ce sa zic. sa te duci la o pedichiurista sa vezi ce-ti poate face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms Mult de ajutor.

| UClujNapoca a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa ceva se opereaza la chirurgie plastica.o sa iti scoata unghia ca sa iti creasca una sanatoasa.eu cel putin am problema asta de vreo 2-3 ani.dar nu ii acord atentie.