| Joanna2000 a întrebat:

Azi am prins o soparla (era cenusie cu putine pete verzui) si m-a muscat. E periculoasa muscatura? Poti pati ceva grav daca te musca? E veninoasa? Daca era un guster, muscatura este periculoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu cred in principiu, nu ar trebui sa fie veninoasa. Daca pana diseara incepi sa te simti ciudat, ti se pare ca ti-e cald, dureri de cap, poate febra, senzatie de lesin, sa mergi neaparat la urgente.

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Nu este veninoasa. ea inceraca sa se apere. si nu ai de ce sa iti faci griji

| Gerard9965 a răspuns:

Daca era gustere nu-ti fa griji. La cum ai descris-o, cel mai probabil e grustere. e inofensiv. Nu-tei fa griji. Funda?

| Joanna2000 explică (pentru Gerard9965):

Daca nu primesc si alte raspunsuri pana maine (sau pana diseara), iti dau funda! Oricum, mersi ca mi-ai raspuns!