| Draghescu_Mity_1996 a întrebat:

Salut tpu.Azi m-a muscat o viespie de aia mica care seamana cu albina de umar.am scos repede acul,si m-am dat cu sare, si nu mi s-a umflat.Pot murii? funda va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu laughing. Şi dacă eşti alergic o singură înțepătură îți poate cauza doar greață sau o inflamație mai severă.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur. Te poate calca o masina, poti face infarct, iti poate cadea un avion in cap, poate baga vreunul cutitul in tine, etc. De la intepaturi de albina/viespe, nu prea.

| Doub a răspuns:

Nu, nu mori doar de la una.

| thewomaninwhite a răspuns:

Bineinteles ca nu. Veninul ei nu este suficient ca sa se imprastie in tot corpul, ci doar in zona unde te-a intepat.

| Krissy2003 a răspuns:

Nu o sa ti se intample nimic la Mine s-a intamplat acelasi lucru am dat cu sare si nu ma mai durut nu o sa mori sarea este doar un fel de a face sa nu te mai doară