| baiatulxboyx a întrebat:

Azi vreau sa ma duc si eu la un film si ma gandeam sa imi iau o punga de popcorn mica ( 80 gr - 382 kcal ) si un suc mic (0, 5 L). Credeti ca asta ma va ingrasa? Dieta nu tin, dar am muncit sa slabesc si nu as vrea sa o dau in bara. Ce suc mi-ati recomanda dintre cola, fanta sau sprite? La intoarcere mentionez ca o sa o iau pe jos cam 2 km.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Iti faci prea multe griji. Daca ai muncit sa slabesti, ai si tu un pic de relaxare.

Cat despre sucuri - Care iti place cel mai mult.

| purplegirl1234 a răspuns:

Nu te poti ingrasa prea mult de la niste floricele. NU te ingrijora poti manca o punga mica pe parcursul filmului. Sucul poate fanta ti-as recomanda in niciun caz cola pentru ca, cola iti face cel mai rau la stomac dintre toate acelea de mai sus si in plus daca mergi pe jos nu iti recomand poate fanta, sau poate cel mai bine apa plata, e cea mai buna.

| andreiandre a răspuns:

Pai e evident ca nu laughing) poti manca orice dar in cantitati reduse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te vei ingrasa doar de la atat(presupunand ca nu consumi astfel de alimente decat destul de rar). Totusi,iti recomand sa cumperi graunte si sa-ti faci tu singur floricele(sunt mai sanatoase si mai sarace in calorii). Referitor la suc, nu prea conteaza, intrucat toate au acelasi numar de kcal(cola si fanta nu difera din punctul asta de vedere si din aceasta cauza tind sa cred ca nici sprite nu difera).

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

SPrite e mai sanatos iti garantez cola are o substanta care te ingrasa