| Alycaaaa a întrebat:

Cam de 3 zile nu prea mai am pofta de mancare si nici apa nu prea beau. Si am dureri de cap si ameteli. Sunt nervoasa mai tot timpul. Nu am avut contact sexual sa spui ca poate sunt insarcinata. Ce am? Ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Si eu patesc la fel in perioada aceasta. Stai linistita, e doar de la canicula de afara. Iti vei reveni. happy

| chibiusa a răspuns:

Poate fi din cauza caldurii, sau poate sa fie perioada dinainte de ciclu, sau poate ai doar un discomfort.

zilele astea incearca sa mananci doar mancaruri usoare si multe fructe si BEA APA chiar daca nu ai pofta.
daca starea persista, consulta un medic.

insanatosire grabnica
pupic

| Ionutznutzy a răspuns:

Durerile de cap si ametelile se pot trage din lipsa de apa in organism si de mancare.nu ai pofta poate din cauza ca esti indragostita. Sarcina creste pofta de alimente nicidecum nu o scade. Sa nu uitam ca, canicula joaca un rol important. Sfatul meu : racoreste-te si bea apa

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Probabil ai stat in soare mai mult decat trebuia sau e de la caldura. Bea mai multe lichide, mananca fructe, legume.

| XxLorexX a răspuns:

Prima data spune cati ani ai si dupa aia poate gasim un raspuns.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Poate fi din cauza caldurii.Hidrateaza-te si incearca sa mananci multe fructe ce contin vitamina C! Este ceva temporar, mi se intampla si mie.

| onlyme2851 a răspuns:

Pff...te sfatuiesc sa te duci la medic. Daca ai stat in soare se poate sa fi facut insolatie.dar nu ar avea legatura cu nervozitatea.Du-te la medic, nu are cum sa fie ceva foarte grav.

| paullynna a răspuns:

Sal ce pot sa-ti spun s-ar putea sa ai un mic discomfort sau poate de la canicula de afara tot ce pot sa-ti spun este sa mananci fructe legume mancaruri usoare wsi daca starea persista sa mergi sa consulti un doctor doar el it poate spune ce ai

| CelMaiGiulyke a răspuns:

Esti insarcinata.