| DanyAlex a întrebat:

cand mi-am taiat unghiie am scapat foarfecuta in carne asa mai adanc. apoi a inceput bineinteles sa sangereze si api a trecut. m-am gandit ca trece. dar acum s-a infectat. CE POT FACE CA SA IASA INFECTIA? CE "SUBSTANTE" POT LUA? URGEEENNT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabitech a răspuns:

Apa oxigenata, betadina, alcool sanitar. una din optiunile astea. oricare din ele ai alege ia si vreo 2 antibiotice, (ajuta foarte mult la infectii) bine ar fi sa vada un doctor

5 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Salut,te sfatuiesc sa te duci la un doctor.

| xNiNjAx a răspuns (pentru piTiCcu):

Apa oxigenata e cel mai bun remediu

| Denis777 a răspuns:

Intepi unde e infectat dai cu alcool, spirt, parfum te speli super bine cu sapun daca ai puroi inteapa cu un ac si scoate-l afara vorveste cu parintii.

| Budiu_Dany_1991 a răspuns:

Cel mai bine merge cu rivanol

| xNiNjAx a răspuns (pentru Budiu_Dany_1991):

Ce a spus Gabitech e foarte bine