| MayongoStamly20 a întrebat:

Cand trag aer in piept sau cand fac miscari bruste cateodata ma inteapa inima.
De ce?
Am 11 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Vorbeste cu Mama ta sa mergeti la medicul de Familie.
Este ca un junghi sau durere adanca? Incearca sa-i explici medicului cu cat mai multe detalii posibile.

| MayongoStamly20 explică (pentru Dandinelle):

Un junghi, parca ma inteapa, nu stiu cum sa zic, cam ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| 1dintrevoi a răspuns:

E f posibil sa nu te doara inima, ci sa fie o durere care radiaza in piept. Eu am patit asa cand am facut pneumonie. Daca durerile se inmultesc in urmatoarele ore du-te fuguta la urgenta.

| MayongoStamly20 explică (pentru 1dintrevoi):

Pai da mi se intampla de mult asta, de vreo 2 ani

| Dandinelle a răspuns (pentru MayongoStamly20):

Cred ca e Nevralgie intracostala, doctorul iti va da o cremuta si sa si grija sa nu stai in curent. Bafta

| MayongoStamly20 explică (pentru Dandinelle):

Multumesc de raspuns.