| rockaholic a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu problema asta. Cand fac miscari mai bruste sau respir mai adanc ma inteapa inima. Care poate fi cauza? Ce pot sa fac sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav, mai degraba un junghi intercostal care nu are nici o legatura cu inima, dar pentru linistirea ta du-te totusi la un consult, (intai la medicul de familie si vezi daca te mai trimite sau nu altundeva).

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cât mai repede la un cardiolog, nu este de glumit.
Poate fi o angină de efort.
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Mergi la medic sa vezi ce iti spune. E posibil sa nu fie nimic grav sau din contra sa ai probleme de sanatate.Medicul tau iti va da un raspuns sigur si ai sa te linistesti.Multa sanatate!happy

soothe
| soothe a răspuns:

Circulatie proasta la nivelul inimii. Mergi la doctor. Ia cate o aspirina de 80mg pe zi pana ajungi acolo.

| rockaholic explică:

Un junghi intercostal a fost.