Întrebare recomandată | Mariuszee a întrebat:

Care este cea mai eficienta dieta pentru a scăpa de 5 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Apă, aer.

| peperonies a răspuns:

Low carb high fat.

| comyne a răspuns:

Incearca sa mananci putin si des dar sa nu fie ceva gen fast food, paine, pizza, hamburger, ciocolata, suc etc.(va trebui sa renunti cam la tot ce iti place si contine calorii si zahar). Daca nu prea vrei sa renunti la mancarea ta preferata fa sport si mananca legume si foarte putine grasimi si dulciuri! Daca esti ca mine si nu esti in stare sa alergi 50 m fa seara 100 de genoflexiuni sau abdomene. Eu faceam genoflexiuni seara ( luam cateva secunde pauza cand ajungeam la 20, 40, 60... ), apoi trebuie sa stai putin inainte sa te asezi jos. Daca poti du-te la sala sau fa alergari cu prietenii. Eu inainte mergeam pe role cu o prietena si ne cronometram cat de repede mergeam pe o anumita distanta. P.S. Daca nimic nu merge orice ar fi nu deveni dansator sau alte lucruri unde trebuie sa arati bine...fa te avocat, profesor, bucatar sunt multe joburi la care nu ai nevoie sa ai 50 kg

| DroIja a răspuns:

Te demachiezi.

| XxT3rIbL3xX a răspuns:

Mananca cat mai putin, in special salate, fructe (mere) etc

| Equinoxeth a răspuns:

Nu mai tin minte numele dietei, dar iti spun in ce consta. In prima zi mananci doar fructe înafara de banane. In urmatoarea zi mananci doar legume, înafara de cartofi, apoi in ziua a 3-a poti manca fructe si legume. In ziua a 4-a trebuie sa mananci fructe, legume si orez. Iar in ziua 5 şi 6 diversifica alimentele. Ai grija sa consumi 2 litri de apa pe zi, sa mananci puţin si des si sa te plimbi in mod alert cate 20-30 de minute pe zi.

| SexyGanstas a răspuns:

Mananci doar biscuiti cu mere
Te scoli in fiecare dim. la 4, alergi 5 ceasuri.
Faci 4000 abdominale zilnic.
Veti slabi in mai putin 2 zile! Garantat!
Atentie : pericol de epuizare urmat de moarte clinica.

| montatormobila a răspuns:

Sa tii toate cele patru posturi de peste an si miercurea si vinerea...vei slabi sanatos!

| computerdany a răspuns:

Reteta ducan!