Întrebare recomandată | Vali215 a întrebat:

Care sunt cele mai bune poziții pentru meditație? Mă cam doare spatele de la pozițiile pe care le aplic eu laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Cele mai bune pozitii pentru meditatii, sunt acele pozitii in care te simti cel mai relaxat, pentru a putea medita. Daca mergem pe Zen, pozitia lotus.

| Vali215 explică (pentru baru):

Multumesc happy

| baru a răspuns (pentru Vali215):

Cu drag.

| baru a răspuns (pentru baru):

Multumesc!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zazen.