| Sp3ciaL0pS a întrebat:

care sunt cele mai periculoase bauturi,droguri sau alimente? De ex:Chipsurile, energizantele etc. Face-ti un clasament.Si mai am o intrebare ieri m-am simtit ca-m rau am mancat o milka, 2 chipsuri Lays si Un litru de Cola De la ce ma simteam rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1 zaharul otrava cauzeaza diabet,obezitate,tensiune,depresie,dependenta,nu contine nimic bun, e greu sa te lasi de el e bagat peste tot sucuri, dulciuri, alimente, paine
2 sunt produsele procesate mezeluri proteina din soia estrogen obezitate, tot felul de boli
din pacate estrogenul e tot mai raspandit in alimente
3 tot ce nu-i natural e negativ pentru sanate

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Face-ti, ca-m? fara puncte. te simti rau de la lipsa de prezenta la orele de limba romana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la prea mult dulce te ai simtit rau.

nesanatoase sunt toate sucurile acidulate, energizantele, mancarea fast food

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Te-ai simțit rău pentru ca ai amestecat toate acele alimente, dacă le pot numii asa, deloc sănătoase. Ai consumat foarte multa porcărie, de aceea te-ai simțit atât de rău.

Data viitoare încearcă sa iți controlezi putin impulsurile. Bafta!