| Dervbt a întrebat:

Care sunt simptomele cancerului laringian/esofagian? De 3 ani am vocea ragusita, am si o sinuzita cronica, am fost la ORL, urmez un tratament pentru asa ceva. Nu ma pot lasa de fumat si fumez mai mult de 1 pachet de tigari pe zi, nu depasesc foarte mult. Nu am incredere in medicii din Romania si nu stiu daca am cancer sau doar sinuzita aia. Am dat si un search pe google, dar sunt curios ce pareri aveti voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Nu conteaza, ce parere avem noi, tu trebuie sa te lasi de fumat, poti daca vrei.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Nu știu care sunt simptomele cancerului și nici nu vreau să știu.
Fumează cu o țigară mai puțin o data la 2 zile. În loc de țigara aia, ia o bomboana sau o guma foarte mentolata. O să te ajute, încearcă doar.

| Dervbt explică:

De asemenea nu prea beau apa si nici nu mananc prea mult, mai mult orice contine zahar.