| Adrian1555 a întrebat:

Salut TPU
Cati Kcal are un meniu de 5 crispy strips cu tot cu suc( cola) si sos de usturoi, meniu mediu... mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suficient pentru ingrasare tongue

| SosaAndreiIonel a răspuns (pentru Bula):

N are treaba, daca iti calculezi caloriile e ok

| metehne a răspuns:

În jur de 600kal

| RAY a răspuns:

Peste 800 de calorii, mancarea neanatoasa e bogata in calorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

400-500 de kcal toate alea

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam 300 kcal e numai sucul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

Tin sa te contrazic, m-am uitat la valorile lor si nu apare 300 la suc, te-as ruga sa nu mai evoluezi raspunsurile car de cat corecte. multumesc

| Adrian1555 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Sucul e 200kcal,
Eu am calculat le myfitnesspall
Mi-a dat in jur de 1300
Ideea e ca sosul are foarte multe kcal
200+ un sos de usutori, cartofii undeva la 80de grame
Dar problema e ca pot selecta kfc in bucati
Dupa cum stim bucatile difera de la restaurant la restaurant kfc
Adica aici mai mari
Acolo mai mici si etc
Eu zic ca e undeva la 1400 si cam atat

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Cate grame de pui, ce cantitate de suc si ce marca de suc? Ar fi in jur de 1000kcal, dar variaza de acesti factori pe care nu te-ai deranjat sa ii mentionezi.

| Kinda a răspuns:

Salut daca vrei sa afli toate caloriile de la diferite meniuri, intra pe site-ul https://www.kfc.com/nutrition selecteaza meniul si lucrul dorit si iti va arata, eu am dat si a spus ca Extra Crispy™ Tender (each) detine 2000 de calori, iar crispy cel mai probabil doar 1 are cam 140 de calorii aproximativ.

| danyboy02 a răspuns:

180kcal / 100ml contine un suc in medie depinde de marca

| Adrian1555 explică (pentru danyboy02):

Eu vreau sa stiu de tot meniul intreg