| r00t1ng a întrebat:

Salut TPU, ce as putea face sa nu mai imi tiuie urechile in club? Cand stau langa lautari sau in club si dimineata cand ajung acasa imi bubuie urechile 2 zile si ma deranjeaza rau. As putea baga dopuri sau vata in urechi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți băga.

| Frank51 a răspuns:

Să stai mai departe de boxe, dar de obicei sunt puse cam peste tot. Să-ți pui vată ca bunica nu prea merge, mai degrabă mergi și stai mai puțin, vreo oră două maxim, și mai devreme când e muzica mai încet.

Și eu am pățit să stau toată noaptea și apoi 3-4 zile să aud ca în butoi, dar mi-a trecut fără să am dureri sau disconfort.

| EliLeli a răspuns:

Mergi la doctor sa iti verifice presiunea in urechi. Intreaba specialistul si in legatura cu tiuitul urechilor cand esti in club (banuiesc ca ai un ocupatie care cere prezenta acolo).

| Endy22 a răspuns:

Simplu. Sa nu mai mergi in club!

| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Sa nu te mai duci