| marius_8727 a întrebat:

Ce imi recomandati impotriva cosurilor? x_x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Face tenul mai curat, mai finut, mai frumos.
Se curata un castravete proaspat si se da pe razatoare (sau se baga la mixer), iar pasta obtinuta se aplica pentru 15-20 minute pe fata. E un tonic minunat, in plus previne si inlatura cosurile, punctele negre, ridurile si deshidratarea.
Tot din castravete se mai poate face o pasta pentru albirea tenului, prin amestecarea unei linguri de suc de castravete cu o lingura de lapte si cateva picaturi de apa de trandafir. Se lasa pe fata 15 minute.

Pe lânga actiunea de catifelare a tenului, castravetele este apreciat si pentru actiunea de îndepartare a ridurilor. Prin aplicarea pe fata a feliilor de castravete, puteti reduce considerabil ridurile de pe fata sau le puteti atenua. Feliile de castravete subtiri si reci sunt faimoase pentru linistirea durerilor de ochi.

| Isabellaღ a răspuns:

Cel mai bine este sa incerci o masca cu argila ce o poti achizitiona la doar cativa lei ( pana in 5-6 lei) dintr-o farmacie. O prepari cu apa, si gata masca...

| BubblesDoubleS a răspuns:

Daca suferi de acnee depinde...
Tratamentele naturale nu functioneaza la oricine desi uite, eu iti recomand de la farmacie niste solutii destul de bune care chiar au efect:
Extract de Aloe Vera punctaj maxim :X :X
Zynerit -Are efecte din primele 3 zile :X, previne aparitia altor cosuri
Cutaden, Isotrexin, Skynoren -Acnee si pete efect in maxim 2 saptamani, previne aparitia altor cosuri

| TorenT a răspuns:

Mingile de baschet whistling

| revolter a răspuns:

Sex ...am auzit ca ajuta happy

| Amelia_8214 a răspuns:

Zinerithappy nu am folosit, dar foloseste o prietena de-a mea, iar rezultatele sunt bunehappy