| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna,, Marul Lui Adam" in gat? Am citit pe net si scrie ca asa apare la toata lumea, eu il am un pic mai mare si parca ar fi umflat, dar nu am probleme, nu ma doare absolut deloc, pot sa mananc, pot sa beau apa etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care il au asa cum am spus eu mai sus, cica li s-ar modifica vocea un pic pe parcurs si ca ar fi perioada de pubertate

| Ineys a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. E mai vizibil deoarece probabil esti mai slab. E mai vizibil si la barbati in comparatie cu femei. Are rolul de a iti proteja corzile vocale, laringele si ce mai e pe acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Si daca nu se vede,, marul lui Adam'' daca ar fi putin vizibil?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este nimic anormal.