| xBlackPearlX a întrebat:

Ce inseamna marul lui Adam?

Răspuns Câştigător
| vladf58 a răspuns:

Obiect/persoana care poate provoca o cearta

15 răspunsuri:
| Raducu1 a răspuns:

Mărul lui Adam o formațiune cartilaginoasă din regiunea laringelui la bărbat

| xAllexutsa a răspuns:

Inseamna marul din care a muscat Adam, din pomul in care Dumnezeu i-a spus sa nu mueste dar el nu l-a ascultat pe Dumnezeu. si a muscat din mar!happy

| xAllexutsa a răspuns:

Scuze. muste *

| sufletsel a răspuns:

Marul lui adam este acel os de sub barba. funda?

| xBlackPearlX explică:

Sa vedem care este castigatorul

| RoseJ a răspuns:

Marul lui Adam este o proeminenta aflata in partea din fata a gatului, specifica aparent numai barbatilor, are o poveste asemanatoare in folclorul multor popoare crestine.In gandirea mitologica, acest insemn masculin se spune ca ar fi aparut din cauza intepenirii fructului oprit din gradina raiului in gatul lui Adam.

| CrinaaaC a răspuns (pentru RoseJ):

Mersi de raspuns happy.

| Elenaaa23 a răspuns:

Marul lui Adam este osul acela proeminent de la gatul barbatilor.
Sper c-ai inteles!
xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anatomic este o proeminenta aflata in fata gatului la barbati. Biblic, stii istoria. happy

| adytza0700 a răspuns:

Apare la baieti la gat de parca ar avea un mar in gat>funda

| MariaDD a răspuns:

La baieti chestia aia rotunda de la gatbig grin

| FetitzaDulce a răspuns:

Aia din gatu barbatilor.

| Chaos888 a răspuns:

Mărul a conturat dintotdeauna legătura directă a omului cu divinitatea. Mărul creştea undeva în rai dar pentru că legătura lui cu oamenii să rămână pecetluită Adam şi Eva fususeră avertizaţi să nu mănânce din acest pom. Pomul cunoaşterii este aşadar un măr.

| Mikyyyyx a răspuns:

Nu are legatura cu osul acela e doar o expresie si inseamna ceva ispititor, care duce la pacatwinking

| RaduAnaXXX a răspuns:

Hhhjghfhgfhfjhjjbbjhbvhhvgvv