| UngureanuR a întrebat:

ce tratament as putea aplica pentru vergeturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Şi eu am vergeturi. Eu folosesc o cremă de la Avon specială care se numeşte Solution costă în jur de 35 de lei. Şi înainte să folosesc crema îmi facea mama ceva în casă compus din :
- Zahăr.
- Lămâie.
- Miere.
Şi dădeam pe locurile afectate. Acum nu mai sunt aşa vizibile. Te pup.
Pa, pa.

| Taloi_Luminita_1969 a răspuns:

Ulei de cocos de la plafar, recomand firma solaris. masaj cu el in fiecare seara, da flexibilitate pielii.