| theStar a întrebat:

Ce tratament injectabil i-as putea aplica pisicii mele ca sa nu mai fie in calduri? are 1 an

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Eu zic sa o castrezi. Nici eu nu puteam sa dorm cand era motanul meu in calduri. Asa ca l`am dus la castrat si acum e fericit si el, si eu big grin. cat despre pastile, exista unele, poti intreba la farmacia veterinara. Dar ai grija ca daca ii administrezi pastilele mai mereu, o sa se obisnuiasca organismul pisicii cu ele si degeaba ii vei mai da pastile, ca nu se va mai potoli. Un alt remediu de care imi zicea o prietena e sa pui dusul pe pisica. Dupa asta ar trebui sa i se faca frig si sa caute un loc cald, deci nu va mai sta sa miorlaie. Dar eu cand am incercat asta, nu a avut niciun efect. laughing Deci tot castrarea ramane in picioare. bafta

7 răspunsuri:
| User a răspuns:

Ceva pe baza de formollaughing)

nony
| nony a răspuns:

Dar tie daca ti-ar face o injectie cand esti in calduri, tot asa curios ai fi sa afli de unde se face? Lasa pisicuta sa arda, e si ea animal, ii trecewinking

| martha a răspuns:

Ar fi bine sa o lasi sa faca un rand de pui si dupa aceea sterilizeaz-o, mai bine. Se va ingrasa un pic in timp dar daca o hranesti adecvat e OK.si nu va face niciodata cancer mamar.

| akatsuki a răspuns:

Cel mai indicat e sa o castrezi. nu stiu nici o solutie injectabila pentru calduri poti incerca 'nonovulin" pastile. eu le dau pisicilor mele si merge, in plus nu sunt reactii adverse. le gasesti in orice Pet Shoop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa o sterilizezi(la veterinar). Dar daca e pisica, am inteles ca trebuie sterilizata de fiecare data cand intra in calduri, nu e ca la motani, pe care ii castrezi o data si gata.

| Costache_Teodora_1989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu o sa imi sterilizez pisica. Adica o sa ii scoata uter, ovare...tot. Cum poti tu sa spui ca pisica o sterilizezi de fiecare data cand e in calduri? II scoate uterul si apoi i-l pune la loc ca sa aiba ce scoate si data viitoare? Informati-va inainte sa ii informati pe altii!

Răspuns utilizator avertizat