| Gabriela31 a întrebat:

cum imi pot da seama daca am facut o criza de epilepsie in somn? eu locuind singura va rog fara glume proaste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Te filmezi si daca ai un aparat de EEG pe langa tine e si mai bine.
Daca nu ai crize in timpul zilei unde intalnesti cel mai des factori declansatori ai crizei epileptice, iti garantez eu ca nu ai crize nici noaptea, poti sta linistita.

| Gabriela31 explică (pentru CuriousStuff):

Am cam observat unii factori in timpul zilei dar am zis ca probabil este de la oboseala

| CuriousStuff a răspuns (pentru Gabriela31):

Nu factori trebuie sa observi, ci sa faci o criza in timpul zilei. Daca ai avut o criza probabil nu a trecut neobservata. Daca ai banuieli poti sa te duci oricand la un neurolog pentru un control.

| GHoST013 a răspuns:

Mergi la doctor si fa-ti un control pentru boala asta daca ai dubii.

| Gabriela31 explică (pentru GHoST013):

M-am nascut cu aceasta boala...