| anonim_4396 a întrebat:

Cum m as putea lasa de fumat? Am 17 ani si fumez de la 15, sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

De ce sa te lasi de fumat. te-ai chinuit 2 ani sa te inveti.

| KillaNoFilla a răspuns:

Arunca tot ce tine de tigari, nu mai sta langa fumatori pana ce te lasi, du-te la farmacie sa-ti de-a ceva antifumat, ai vointa

| n1445 a răspuns:

Ca sa te poti lasa trebuie sa iti doresti asta cu adevarat. O idee ar fi sa nu te lasi dintr-o data ci treptat. Adica sa fumezi tot mai putin pana nu mai fumezi deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| danmunteanu84 a răspuns:

Te-ar putea ajuta practica unei tehnici de meditatie ca sa iti exersezi autocontrolul.
Sau orice altceva care te invata disciplina si stapanirea de sine.
Cum zicea si mak, sa te lasi treptat si nu deodata.
Inca nu e prea tarziu sa te lasi.
E foarte tare ca esti responsabil si vrei sa te lasi din proprie initiativa!