| Morosan_Irina_1999 a întrebat:

Nu ma pot lasa de fumat desi nu fumez de mult timp. Ceva metode care ar putea sa ma faca sa ma las?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "nu pot"! Este clar ca nu vrei!

Daca ai vrea cu adevarat sa te lasi, atunci fa urmatoarele:
1. Nu mai cumpara tigari
2. Nu mai merge nicaieri unde se fumeaza
3. Nu mai sta in preajma fumatorilor
4. Nu mai pune tigara in gura!
2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara o tigara electronica.

| Andreeaaadc a răspuns:

Iti place sa fumezi? Pentru ca tigarile nu dau dependenta chiar asa repede, pana sa se ajunga la dependenta majoritatea fumeaza de placere. Ideea e sa inlocuiesti tigarile cu altceva, de exemplu guma de mestecat

| Raul1q1 a răspuns:

Daca te vei duce la psiholog, domnul (respectiv doamna) iti va spune sa reduci consumul adica in loc de 20 de tigari pe zi sa fumezi numai 19. Aia nu inseamna ca te lasi. Vrei sa te lasi? Ocupati timpul in asa fel incat sa nu mai ai timp de tigara sau efectiv nu mai cumpara chiar daca simti nevoia. In cateva saptamani trece